Bine aţi venit Vizitator | RSS

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Moderatorul forumului: Thorn  
Forum » Comunitate » Creatiile lui Thorn / Regele Tepilor » Al patrulea razboi mondial
Al patrulea razboi mondial
ThornData: Miercuri, 2014-01-29, 2:26 AM | Mesaj # 1
Novice
Grup: Trial Moderator
Premii: 0
Reputaţie: 0
Status: Offline
Odata , demult , cand cele cinci regate inca erau unite veni vestea ca ar veni o amenintare foarte mare din sud , spre Desert . Chiar daca cele cinci regate au avut razboaie intre ele ( razboiul Marele Imperiu vs. Desertul vs. Piscurile , razboiul Desertul vs. Berimondul si razboiul Piscurile vs. Ghetarul Iernii Vesnice) amenintarea era prea mare pentru a pierde in fata unui singur regat .
Aceste regate aveau si regi , evident : 
-Thorn, cel Mare - Bun in strategiile defensive.Conduce Marele Imperiu
-Marius, cel Groaznic - Bun in strategiile defensive.Conduce Desertul
-Darck, cel Nemilos - Bun in strategii militare.Conduce Piscurile
-Tudor, cel Cuceritor - Bun in strangerea datelor.Conduce Berimondul
-Ionut, cel Neinfricat - Bun in strategiile ofensive.Conduce Ghetarul
Acesti regi au convocat o intalnire unde sa poata discuta despre aceasta problema.
Odata ajunsi isi ureaza reciproc "bun venit" si trec la subiect.
Thorn : Stiu ca am purtat razboaie , dar de data aceasta trebuie sa ne incalcam onoarea si sa facem un pact pentru ca daca nu se intampla acest lucru vor profita de faptul ca suntem divizati si ne vor cuceri pe rand.Vreo obiectie ?
In sala cazu tacerea...
Thorn : Bun , atunci sa trecem la treaba. Tudor!
Tudor : Da!
Thorn : Am auzit ca esti bun in strangerea datelor , te poti infiltra cu cativa spioni pe malul marii din sud ca sa investighezi?
Tudor : Desigur , dar Desertul nu imi este cunoscut... Marius , esti imparatul Desertului , ma poti conduce tu?
Marius : Desigur! Imi stiu meleagurile cum imi stiu palma.O sa umplu malurile de soldati defensivi , in caz de siguranta.
Thorn : Darck , tu esti bun in strategiile militare de orice fel. Adu-ti toti soldatii in desert si pregateste o strategie pe campul de lupta doi . Marius si Tudor se vor duce pe campul de lupta unu. Ionut esti bun in strategiile ofensive. Adu-ti toti soldatii de atac pe campul de lupta trei . Eu ma duc pe campul de lupta patru . Armata mea are 3 clase : soldati sanitari ( care au grija de soldatii raniti) , soldati defensivi si soldati ofensivi.
Ionut : Deci suntem gata... Haide sa incepem!strigau cu totii.
Razboiul incepe... Oare pot eroii nostri sa faca fata inamicului?Asta ramane de vazut...
Va urma....

Forum » Comunitate » Creatiile lui Thorn / Regele Tepilor » Al patrulea razboi mondial
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Just For Fun   Principală   Înregistrare   Autentificare  
Formularul pentru autentificare

Căutare

Prietenii site-ului
  • Creaţi un website gratuit
  • Desktop Online
  • Jocuri Online Gratuite
  • Tutoriale Video
  • Toate Tag-urile HTML