Bine aţi venit Vizitator | RSS

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Moderatorul forumului: Thorn  
Forum » Comunitate » Creatiile lui Thorn / Regele Tepilor » Al patrulea razboi mondial II
Al patrulea razboi mondial II
ThornData: Miercuri, 2014-01-29, 2:28 AM | Mesaj # 1
Novice
Grup: Trial Moderator
Premii: 0
Reputaţie: 0
Status: Offline
Strategia era gata , dar inca nu cunosteam numarul si puterea trupelor inamicului. Trebuia sa asteptam raspunsul lui Tudor.
Thorn , Ionut , Marius si Darck isi conduceau trupele catre campurile de lupta , cand , o silueta din departare striga :
Silueta : Thorn , Ionut , Darck , Marius!
Thorn : Cine esti?
Tudor : Sunt Tudor , am adus raportul! Sunt aproximativ 2.000.000 de soldati , dar nu orice fel de soldati unii sunt niste oameni albi la fata parca sunt morti , iar altii sunt ca niste pesti jumatate soparla si se arunca in apa!!
Armatele se oprira in acel moment exact ca si comandantii lor. Toti erau pe ganduri...Nu stiau ce sa faca , erau prea puternici...
Deodata un comandant spuse :
Comandant : Cati soldati avem in total?
Ionut : Eu am 350.000 .
Darck : Eu , 400.000 .
Marius : Eu am 350.000 .
Thorn : Eu am 400.000 .
Tudor : Eu am aproximativ 200.000 asasini .
Thorn : Sunt niste dealuri in apropiere...Putem sa umplem valea de butuci , iar cand sunt aproape putem arunca cu torte si toti butucii vor arde .
Zis si facut. Iata ca a venit momentul cand armata lor trebuia sa treaca prin vale.
Darck : Sunteti pregatiti?
Cu totii : Daaaa!!
Armata cu oamenii aceia albi se apropia, era timpul sa actionam.
Cand erau langa busteni comandantii cu soldatii lor au inceput sa arunce cu torte , dar nu venisera cu totii ci erau doar 500.000.
Thorn : Stati , nu au ars cu totii!! Unde sunt restul??!
Dintr-o data au inceput sa iasa din pamant inca 200.000. Se pare ca erau un fel de plante care calatoreau pe sub pamant , asa se explica culoarea alba a lor ...
Marius : Atac!!!
Se pare ca scoteau un gaz ciudat care ii ucidea pe oameni...
Tudor : Arcasi , trageti! Avem nevoie de ajutor de la distanta!
Batalia se sfarsi : din 2.000.000 au mai ramas 1.500.000 ,iar din ai nostri 1.700.000 au ramas 1.500.000...
Thorn : Nu pot spune ca am pierdut multi, dar pe langa ei la noi au fost pierderi umane , ei sunt doar plante...spuse acesta punand mana pe o creatura alba.
Vor castiga eroii nostri razboiul? Vor rezista impotriva soldatilor-soparla? Vor descoperi lucruri noi despre ei ?
Va urma...

Forum » Comunitate » Creatiile lui Thorn / Regele Tepilor » Al patrulea razboi mondial II
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Just For Fun   Principală   Înregistrare   Autentificare  
Formularul pentru autentificare

Căutare

Prietenii site-ului
  • Creaţi un website gratuit
  • Desktop Online
  • Jocuri Online Gratuite
  • Tutoriale Video
  • Toate Tag-urile HTML